Rubriky
Aktuality

Balkonová markýza – ochrana před sluncem i deštěm na vašem balkóně


Co je balkonová markýza?

Balkonová markýza je speciální druh markýzy určený k ochraně před sluncem a deštěm na balkóně. Jedná se o textilní plachtu, která se rolováním snadno ovládá.

Proč investovat do balkonové markýzy?

Existuje několik důvodů, proč byste měli investovat do balkonové markýzy. Jedním z nich je ochrana před sluncem. Při teplých letních dnech se na balkóně může stát neúnosně horko a slunce může být nebezpečné pro vaši pokožku. Balkonová markýza vám umožní strávit čas na balkóně i v horkých dnech bez obav.

Dalším důvodem je ochrana před deštěm. Když začne pršet, můžete svůj balkón okamžitě uzavřít a chránit tak své nábytek i sami sebe před deštěm.

Jakou balkonovou markýzu si vybrat?

Existuje mnoho druhů balkonových markýz, které se liší svými parametry i designem. Je důležité si vybrat takovou markýzu, která bude vyhovovat vašim potřebám. Důležité jsou například rozměry, materiál a typ ovládání.

Rozměry

Při výběru balkonové markýzy je důležité zvážit správné rozměry. Markýza by měla být dostatečně velká, aby zakryla celý prostor balkónu a chránila tak před sluncem i deštěm. Zároveň by však neměla být příliš velká, aby nebyla neskladná a nezabírala příliš mnoho místa.

Materiál

Dalším důležitým faktorem je materiál. Balkonové markýzy jsou obvykle vyrobeny z polyesteru, akrylu nebo PVC. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody. Polyester je lehký a odolný, akryl je velmi odolný proti povětrnostním vlivům a PVC je velmi trvanlivé.

Typ ovládání

Posledním důležitým faktorem je typ ovládání. Balkonové markýzy lze ovládat manuálně nebo motoricky. Motorické ovládání je pohodlnější, ale také dražší.

Jaká je cena balkonové markýzy?

Cena balkonové markýzy se liší v závislosti na jejích parametrech, jako jsou rozměry, materiál a typ ovládání. Obecně lze říci, že cena se pohybuje od několika tisíc korun až po desítky tisíc korun.

Kde zakoupit balkonovou markýzu?

Pokud se rozhodnete investovat do balkonové markýzy, je důležité vybrat si kvalitního prodejce. Můžete si vybrat z mnoha specializovaných prodejců, ale také z mnoha obchodů s bytovým vybavením.

Jedním z ověřených prodejců je například společnost Interierio, která nabízí široký výběr balkonových markýz v různých velikostech, barvách a provedeních. Prodejce také nabízí montáž a servis markýz.

Investicí do balkonové markýzy získáte nejen ochranu před sluncem a deštěm, ale také pohodlí a estetickou hodnotu vašeho balkónu. Vyberte si kvalitního prodejce a užijte si léto na balkóně v maximálním komfortu!

Zde si můžete prohlédnout nabídku balkonových markýz společnosti Interierio.